cyklo-kurzy

  • Ubytování je na křižovatce Tauernské cyklostezky
  • K dispozici  doprovodný mikrobus - v místě pobytu

 

 Tauernská cyklostezka

je součástí hlavní tepny cyklostezky přes Rakousko a Německo a zaroveň její začátek, který vede od Krimmelských vodopádů přes Bruck - Zell am See - Salzburg do německého Pasova a dál se napojuje na dunajskou cestu do Vídně.  

Naopak okružní Tauernská cyklostezka je 270 km dlouhá (Krimml-Bruck-Salzburg-Zell am See/Bruck). Z toho 90% vede cyklostezka po vedlejších stezkách mimo silnici pro auta. Nejromantičtější části je hned první část a to od Krimmelských vodopádů podél řeky Salzach  do Brucku- Zell am See( 70 km). Ideální volbou je využít turistického vláčku, který bere kola ke Krimmelským vodopádům a po proudu řeky Salzach zpět do Brucku - Zell am See.  

Je rovinatá , vede alpskými údolími Vysokých Taurů - vhodná i pro in-line. Za svou rovinatost vděčí horkým údolím řek Saalach a Salzach, které lemuje. Stezka je velmi rozmanitá, uchvátí Vás štíty velehor, zatímco pojedete pohodlně rozkvetlými loukami, pastvinami plnými koňí a krav. Při průjezdu vesniček se vrátite v čase a objevíte kouzlo této cesty  po niž vozili obchodníci od pradávna zlato, kožešiny, smaragdy a sůl z bohatého Salzburgu do Itálie, aby se vrátili s benátským vínem a exotickým kořením.   

Podél stezky je hodně míst ke koupání, sportovních hřišť, odpočívadel s pitnou vodou a  hospůdek  v idylických vesničkách pro načerpání dalších sil.

 

Dovolena Dovolena
Kalendář
Počasí v Rakousku
Kurzovní lístek ČNB