lyžování po celý rok

Alpy jako takové představují ty nejlepší podmínky pro lyžování, kterými mohou horská střediska jako taková vůbec disponovat. Jestliže chcete zažít kvalitní lyžování na upravených několikakilometrových sjezdovkách a bez čekání ve frontách, jsou pro Vás Alpy to pravé. I když počasí nepřeje, jsou sjezdovky uměle zasněžovány téměř po celé jejich délce. 

Lyžařské oddíly a kluby - využijte předsezonního a posezónního lyžování !

Lyžování v Rakouských Alpách

Univerzálnější region, než je právě Kaprun – Zell am See - Saalbach, snad nikde nenajdete. Tato střediska nabízí kilometry značených sjezdovek - ledovec navíc garantuje stoprocentní záruku sněhu, nejmodernější lanovky a vleky a pestré sportovní i noční vyžití. Snadná dostupnost všech tří oblastí znamená ještě více kilometrů kvalitních sjezdovek a více možností lyžařského vyžití v jednom regionu.
 
Můžete tak spojit relaxaci ve vodním světě v Kaprunu a lyžování na rozmanitých terénech v Saalbachu – každý si přijde na své. Saalbach je známý pro své výborné možnosti sjezdového lyžování při nejlepších podmínkách -  nabízí 200 km upravených sjezdovek a 60 nejmodernějších lanovek a vleků. Velké množství zasněžovacích zařízení zaručuje kvalitu lyžování, i když počasí příliš nepřeje. Mezi sjezdovkami všech obtížností si vybere jak profi lyžař (boulovaté svahy ke carvingovým a závodním tratím), tak i začátečník - rozmanitost a  dynamika širokých lyžařských plání zde nezná mezí.
 
Na rozdíl od jiných lyžařských středisek, kterým sezóna končí březnem, se v Kaprunu na ledovci lyžuje i o jarních měsících. Ideálnější období na strávení Vaší lyžařské dovolené bez mlh a mraků  snad neexistuje, duben a květen jsou nejoblíbenější měsíce díky nádhernému slunečnému počasí, ledovec navíc zaručuje perfektní kvalitu sněhu. Provozovatelé ledovcového areálu jsou v nabídce aprés-ski značně činorodí. Díky skvělým lyžařským podmínkám zde mohou pořádat už od začátku září různé lyžařské a snowboardové akce, které jsou většinou doplněny o trhy a slavnosti v Kaprunu a Zell am See. Tento region je také neustále modernizován a zaručuje nejvyšší možnou kvalitu sportovního vyžití, už i díky každoročním projektům – jako například investice 80 mil. euro do výstavby nového vodního světa Tauern Spa World, který je otevřen v říjnu letošního roku. Mnohostranná nabídka tohoto relaxačního zařízení nenechá žádná přání bez odezvy -  široká škála různých typů saun, fitness, sportovní aktivity, vodní atrakce, ale i skvělý gastronomický zážitek tvoří symfonii pro všechny smysly.
 
Oblast Kaprun – Zell am See – Saalbach je ideálním výchozím bodem do dalších lyžařských oblastí, které jsou v těsné blízkosti – kitzbühelské alpy, které zasahují už přes Mittersill, Maria Alm a další ( Bad Gastein, Zillertal Arena). Díky této pestré nabídce lyžařského vyžití je Kaprun – Zell am See - Saalbach jeden z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších regionů Rakouska.
 
 

Dovolena Dovolena
Kalendář
Počasí v Rakousku
Kurzovní lístek ČNB