- Bavorsko – Berchtesgaden/Orlí hnízdo

 Do okolí Salzburgu a Salzburska se počítá také s jihovýchodním koutem správního okresu Horní Bavory s největším městem Bad Reichenhall - velkým dodavatelem soli  a ještě známějšího města Berchtesgaden (15 km od Salzburgu), které obklopují Berchtesgadenské Alpy (Národní park) s nejvyšší horou Watzmann a nabízí Top výletní cíle Německa  jako Hitlerovo Orlí hnízdo, jezero Königsse, muzeum války, solné doly,  200 let starý pivovar, nejstarší německá palírna Enzianbrennerei Grassl. Tato část je bohatá nejen na historii, ale také je sportovním centrem  s bobovou dráhou nebo s  termálními lázněmi Watzmann Therme se slanou termální vodou. 

Bad Reichenhall- největší město horního Bavorska, významným místem produkce soli a  cílem turistiky nejen pro krásné okolí, ale také pro termální lázně Rupertus Therme.

Berchtesgaden je město v nejzazším jihovýchodním koutě správního okresu Horní Bavory a správní středisko jižní části okresu Berchtesgadensko. Historický místem s nalezištěm soli, nyní jsou doli přístupné k impozantní prohlídce, vstup se dá společně zakoupit i s termálními lázněmi se slanou vodou Wazmann Therme.      

Königssee - je jezero  ležící asi 5 km nad Berchtesgadenem. Velmi navštěvované místo, nejen pro svou krásu národního parku, ale také z důvodu projížďky lodí po smaragdově zeleném jezeře přezdívaném perlou parku. Okolní hory nedosahují sice výšek jiných částí Alp (nejvyšší vrchol Watzmann má 2.713 m), ale krásy mají spoustu. Pohoří je výrazně členité, s hlubokými údolími a strmými štíty a vše dotvářejí hojná ledovcová jezera. Největší z nich Königssee (521 ha) leží pod východní stěnou Watzmannu, je hluboké až 190 metrů a téměř 8 km dlouhé. Na ostrůvku uprostřed je poutní kostelík sv. Bartoloměje z roku 1134. Nedaleko od Königssee leží Ledová kaple, což je nejnižší místo Alp, kde leží sníh celý rok (cca 900 m n.m.).

Kehlsteinhaus - (Hitlerovo Orlí hnízdo) ve výšce 1834 m nabízí výhled na panorama při slunečném počasí až do 200 km. Je jednou z nejvyhledávanějších turistických atrakcí v oblasti.  Do bývalého sídla A. Hitlera Vás vyvezou autobusy po uzoučkých cestách, takže už samotná cesta je velký zážitek.

Hintersee - jezero leží na severozápadním okraji národního parku Berchtesgaden nad osadou Ramsau. Z jezera vytéká říčka Ramsauer Ache, která tvoří na horním toku kouzelné zákruty a přepady vody. Kolem říčky byla od jezera vytvořena okružní naučná stezka Zauberwald, něco jako česky Kouzelný les. Stezka se vrací opět k jezeru. Je to opravdu nádherně upravená stezka s můstky, lavičkami a zábradlím s výhledy na říčku. Stromy jsou porostlé mechy a kapradím a celkový dojem je čarovně uklidňující.

Obersalzberg - nyní zde najdete  muzeum války, nástupní stanice k výjezdu na Kelsteinhaus a torza rezidencí vládních představitelů třetí říše.  

 

Dovolena Dovolena
Kalendář
Počasí v Rakousku
Kurzovní lístek ČNB